Dainius, 9 metai Girteka Logistics

„Reikia būti šiek tiek, bet ne per daug, užsispyrusiems“


Mūsų kolega Dainius, Europos departamento Reisų koordinavimo grupės vadovas, savo karjerą įmonių grupėje Girteka Logistics pradėjo nuo praktikos. Pats sako, kad atsitiktinai pasirinko praktikos vietą, o po jos net nedvejojo, ar nori likti dirbti būtent pas mus. Pasak Dainiaus, čia kasdien atsiranda begalės naujų iššūkių, o darbas niekuomet nebūna monotoniškas ir nuobodus. O būtent tai ir yra geriausia.
 
Savo karjerą įmonių grupėje Girteka Logistics pradėjai nuo praktikos. Kur studijavai ir kodėl pasirinkai praktiką būtent čia?
 
Studijavau tuometinėje VTVK kolegijoje, šiuo metu ji vadinasi Tarptautinė teisės ir verslo aukštoji mokykla. Išsilavinimas, kurio ten siekiau, buvo – transporto vadyba.
 
Turiu pripažinti, kad praktiką pasirinkau gana atsitiktinai. Net galima sakyti, kad praktika pati mane pasirinko! CV nusiunčiau tik į įmonių grupę Girteka Logistics ir jau po pirmojo pokalbio sulaukiau skambučio, jog atitinku reikalavimus. Iš karto sutarėme datą, nuo kada galiu pradėti praktikuotis.
 
Pirmosios dienos didelėje komandoje tikriausiai nebuvo lengvos? Kaip sekėsi pritapti prie naujų kolegų? Ar gaudavai patarimų?
 
Tiesą pasakius, dabar jau nelabai ir pamenu, kas tuo metu buvo sunkiausia. Tikriausiai apdoroti labai didelius ir visai naujus informacijos srautus. O štai prie kolegų pritapti sekėsi tikrai neblogai. Kolektyvas, lygiai kaip ir dabar, tuomet irgi buvo labai draugiškas!
 
Kodėl nusprendei po praktikos likti dirbi įmonių grupėje Girteka Logistics?
 
Po praktikos net ir nesvarsčiau kitų variantų. Jau ją atlikdamas supratau, kad norėčiau likti dirbti būtent čia. Kodėl? Nes darbas yra labai dinamiškas, monotonijos praktiškai niekuomet nebūna. Žinoma, netrūksta ir įvairių, kasdien iškylančių problemų, tačiau man jas patiko spręsti nuo pat pradžių. Tad ir likau!
 
Pradėjai kaip praktikantas, o šiuo metu jau užimi grupės vadovo pareigas. Kas padėjo siekti karjeros?
 
Manau, kad siekti karjeros padėjo mano paties užsispyrimas, argumentuotos nuomonės turėjimas. Ne ką mažiau svarbu ir gera atmintis bei sugebėjimas greitai prisitaikyti prie besikeičiančių aplinkybių ir rinkos.
 
Žinoma, sutarti su kolegomis ir pasitikėti jais – taip pat labai svarbu. Juk jei nebus bendro sutarimo tarp kolegų, gerų rezultatų pasiekti bus labai sunku. Taigi dirbame kaip komanda. Būtent todėl visuomet stengiuosi būti draugiškas, pabendrauti su kolegomis ne tik darbiniais reikalais.
 
Ką patartum kitiems mūsų įmonių grupėje besipraktikuojantiems studentams?

 
Žmonėms, ateinantiems čia atlikti praktikos, siūlyčiau labiau pasitikėti savimi, klausytis, o svarbiausia – girdėti kolegų patarimus. Būti šiek tiek, bet ne per daug, užsispyrusiems.
 
Kas sunkiausia kasdieniame darbe ir kaip su tuo kovoji?
 
Sunkiausia turbūt susidoroti su stresu, kurį tenka patirti. Ypač tada, kai trūksta krovinių arba transporto priemonių kroviniams, kai kolegos iš tavęs tikisi daugiau, nei gali padaryti, daugiau, nei nuo tavęs priklauso. Tačiau aš visada stengiuosi kuo geriausiai išspręsti visas atsiradusias problemas, konfliktines situacijas, atrasti joms sprendimo būdus ir dirbti toliau!