Aistė, 5 metai Girteka Logistics

„Nebijokite klausti ir dalintis idėjomis, nes tai yra svarbiausia"


Aistė – mūsų kolegė nuo 2011 m. gruodžio. Pradėjusi dirbti komercinės veiklos apskaitininke, vos per keletą metų, 2014-ųjų balandį, ji pakilo iki vyr. buhalterės pavaduotojos. Beje, Aistė prie mūsų komandos prisijungė vos baigusi studijas Vilniaus kolegijoje. Pati Aistė sako, jog visi paaukštinimai jai buvę gana netikėti, tačiau labai motyvuojantys ir skatinantys stengtis dar labiau. Beje, naujiems kolegoms ji siūlo patikėti savo gebėjimais ir niekuomet nepasiduoti jausmui, jog „man nepavyks“.
 
Kokią specialybę studijavai ir kodėl susidomėjai darbu įmonių grupėje Girteka Logistics?
 
Studijavau buhalterinę apskaitą ir darbu įmonių grupėje Girteka Logistics visų pirma susidomėjau todėl, jog tai atitiko mano studijuotą specialybę, pagal kurią ir norėjau įsidarbinti. Tiesa, ne ką mažiau svarbu buvo ir tai, jog tai – didelė įmonė, galinti pasiūlyti dideles karjeros bei tobulėjimo galimybes. Žavėjo ir jaunas kolektyvas. Jei gerai pamenu, tuo metu Girteka Logistics tinklalapyje buvo skelbiama, jog darbuotojų amžiaus vidurkis – 28 metai.
 
Ar dar prisimeni, kas buvo sunkiausia pirmosiomis dienomis? Kaip sekėsi pritapti prie naujų kolegų? Ar gaudavai patarimų?
 
Įmonių grupė – labai didelė, todėl sunkiausia pirmosiomis dienomis buvo perprasti visą struktūrą, išsiaiškinti, kas už ką atsakingas ir į kurį kolegą ar skyrių kreiptis iškilus tam tikram klausimui. Mano pačios darbo funkcijos buvo pateiktos labai aiškiai ir išsamiai, taip pat kolegos visuomet buvo pasirengę padėti bei patarti. Susidraugauti su žmonėmis man niekada nebuvo sunku, tad ir pradėjusi dirbti įmonių grupėje Girteka Logistics lengvai įsiliejau į kolektyvą.
 
Kas tave labiausiai skatina gerai atlikti savo darbą?
 
Iki galo neatliktas arba su klaidomis atliktas darbas, mano nuomone, negali būti laikomas padarytu darbu. Atsakomybės jausmas mane ir skatina nieko nepraleisti pro pirštus bei į visus darbus žiūrėti labai atsakingai. 
 
Mūsų komandoje pradėjai dirbti apskaitininke, o šiuo metu jau esi vyr. buhalterės pavaduotoja. Kas padėjo siekti karjeros? Užsispyrimas, kitos asmeninės savybės, geriausių rezultatų siekimas ar dar kas nors?
 
Taip, darbą pradėjau eidama apskaitininkės pareigas. Paskui kurį laiką dirbau buhaltere, buvau atsakinga už dvi skirtingas sritis. Tiesą pasakius, esu labai savikritiška, todėl visi paaukštinimai man buvo labai netikėti, tačiau, žinoma, labai motyvuojantys ir skatinantys dar labiau stengtis. Kiekvieną paaukštinimą aš labai vertinu tiek už tai, kad būtent man buvo suteikta galimybė toliau tobulėti, tiek už pasitikėjimą manimi ir mano galimybėmis.
 
Kodėl būtent aš buvau pasirinkta visus tuos kartus, geriau galėtų pakomentuoti turbūt vadovai. Tačiau pati galvočiau, kad, matyt, tai buvo padaryta todėl, jog su savo darbais susitvarkydavau gana greitai, neišsigąsdavau didesnio krūvio, visuomet stengiausi domėtis ne tik tuo, ką darau pati, bet ir kokias funkcijas atlieka mano kolegos.
 
Jau studijuodama jaučiau, kad pataikiau į savo vėžes, tad darbas man visada buvo ne tik pajamų šaltinis, tačiau ir vieta, iš kurios norėjosi pasiimti kiek galima daugiau. Kiekvienas naujas sužinotas dalykas teikia malonumą, nes žinau, kad tai krauna mano žinių ir patirties bagažą.
 
Ką patartum kitiems naujokams, ypač tiems, kurie neseniai baigė arba dar tik baiginėja studijas?
 
Naujokams patarčiau išmesti iš galvos tokias mintis: „Ne, man tai nepavyks“, „Aš tikrai nesusitvarkyčiau“ ir panašiai. Mūsų sugebėjimai yra kur kas didesni, nei mes įsivaizduojame, nors tai dažniausiai atsiskleidžia tik tuomet, kai susiduriame su kokiu nors sunkumu.
 
Taip pat norėčiau pabrėžti, kad Girteka Logistics – tai įmonių grupė, kuri tikrai vertina ir pastebi visus gerus ir potencialo turinčius darbuotojus, ne tik atliekančius jiems paskirtą darbą, bet ir sugebančius išeiti iš savo komforto zonos, darančius daugiau, nei jiems nurodyta. Tad nebijokite domėtis, klausti, dalintis idėjomis ir jas įgyvendinti, nes jūsų gebėjimai yra matomi ir vertinami.
 
Kas sunkiausia yra kasdieniame darbe ir kaip su tuo kovoji?
 
Sunkiausia turbūt būna spręsti problemas, kai reikia suderinti buhalterijos ir kito skyriaus interesus. Tuomet turi ieškoti sprendimų taip, kad nekiltų konfliktas, o rezultatas būtų priimtinas abiem pusėms. Negalima būti kategoriškam, privalu visose situacijose elgtis lanksčiai, nes TIK gražiuoju išsprendžiama daugiausia problemų.