Sigitas, 12 metų Girteka Logistics

„Niekada neturėjau „prastų“ klientų dėžutės, o į kiekvieną kontaktą žiūrėjau kaip į galimybę“, – pasakoja Sigitas Girteka Logistics komercijos direktorius, atsakingas už akcizinių bei termoreguliuojamų krovinių gabenimą Europoje ir Azijoje. Sigito karjera kompanijoje – įspūdinga. Įmonėje pradėjęs dirbti kurjeriu, atkaklių pastangų ir entuziazmo dėka jis buvo paskirtas komercijos direktoriumi.

AUGI UGDYDAMAS KITUS

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) absolventas sako, jog siekiant karjeros svarbu ne tik gerai atlikti savo darbą, tačiau ir ugdyti sau pamainą: „Mūsų departamente visada buvo skiepijama mintis, jog niekada nepaaugsi, jei nebus, kas tave pakeičia. Juk žmogų ugdai ne tik tam, kad jis tave pakeistų, bet ir kad pats galėtum kilti aukščiau.“

Svarbu, kad komandą sudarytų motyvuoti žmonės, nes nuo to priklauso rezultatai, kurių galima pasiekti. Pats Sigitas teigia nuolat besistengiantis plėsti savo pavaldinių akiratį, padėti atkreipti dėmesį į detales ir padaryti karjerą. „Savo darbuotojams rengiame įvairius mokymus, kad jie tobulėtų, sudarome sąlygas kelti kvalifikaciją bei siekti aukštesnių pareigų. Manau, kad tie, kurie tuo naudojasi, turi potencialą pasiekti ne mažiau nei aš“, – sako Sigitas.

MOKĖK TAI, KO REIKĖS RYTOJ

Sigitas pastebi, jog dažnai tenka susidurti su tokia darbuotojų nuomone: neva jei esi savo srities specialistas ir puikiai atlieki pavedamas užduotis, esi vertas paaukštinimo. Realybė yra kitokia. Bet kuris vadovas tokį darbuotoją sieks išlaikyti toje pačioje pozicijoje dėl dviejų priežasčių. Pirma, dabartines pareigas darbuotojas atlieka gerai ir pasiekia gerus rezultatus. Antra, kam rizikuoti – galbūt su nauju darbu jis nesusitvarkys.

„Vienintelis garantuotas būdas sėkmingai kilti karjeros laiptais nėra lengvas. Suprantama, kad darbuotojas turi gerai atlikti savo darbą, tačiau tuo pat metu jis turi demonstruoti kompetencijas, kurių reikia norimai pozicijai užimti. Jei vadybininkas nori tapti skyriaus vadovu, jis turi parodyti, kad geba organizuoti komandos darbą, motyvuoti ir suvienyti žmones bendriems rezultatams siekti“, – komentuoja Sigitas.

Tiesa, šiandien tai ne tokia jau ir populiari praktika – žmonės nori greitų rezultatų ir dar iki trisdešimtojo gimtadienio padaryti stulbinamą karjerą. Girteka Logistics komercijos direktorius teigia, jog taip jie pradeda keliauti iš vienos darbovietės į kitą, stengdamiesi užimti vis aukštesnes pareigas: „Tačiau taip elgdamiesi neišsiugdo reikiamų gebėjimų. Ilgainiui jie taip ir pereidinės iš vieno darbo į kitą, o aukščiausias pozicijas užims tie, kurie tobulėjo ir kantriai siekė savo tikslo.“

Beje, Sigitas pasakoja, jog mintis apie darbą įmonių grupėje Girteka Logistics jam kilo ganėtinai anksti. „Aš gimiau ir užaugau Vilniaus priemiestyje, todėl važiuodamas į centrą matydavau didžiulę Girteka Logistics pastato iškabą, greta stovintį „Porsche Cayenne“, o netoliese – kylančius naujus namus. Tuomet sakiau sau, kad ateityje tikrai ten dirbsiu, vairuosiu būtent tokį automobilį ir gyvensiu bute, esančiame viename iš tų namų. Šiandien juokauju, kad pirmuosius savo dar ganėtinai naivius jaunystės tikslus beveik įgyvendinau – trūksta tik „Cayenne“, – juokauja S. Meilūnas.