Karjeros patarimai

„TAVO ŠIOS DIENOS DARBAS YRA TAVO RYTDIENOS PAKILIMO DURŲ RAKTAS.“
                                                                                             – Marden, Orison Swett. „Ką darai, daryk gerai“


Kasdien priimdamas sprendimus turi žinoti: kodėl, kam ir kokią naudą tai duos? Atsakęs į šiuos klausimus suprasi, kad tavo kasdien atliekami veiksmai – tai indėlis į sėkmingesnę ateitį!

Planuok savo karjerą dar prieš eidamas į pirmą pokalbį:

• Aiškiai sau atsakyk, koks yra tavo tikslas, ką nori pasiekti per tam tikrą laikotarpį.
• Rinkis įmonę, kurios vertybės sutampa su tavosiomis – informaciją apie įmonės vertybes gali rasti jos internetiniame puslapyje.
• Išsiaiškink, kokie yra įmonės ateities plėtros planai, kokios yra karjeros galimybės. Visi mes planuojame savo ateitį, įmonės tai daro taip pat, jei nepavyksta rasti šios informacijos internete, drąsiai klausk pokalbio metu.

Adaptacinį laikotarpį įmonėje išnaudok efektyviai:

• Pirmiausia susipažink su kolegomis ir tiesioginiu vadovu.
Išsiaiškink, ko tiksliai iš tavęs tikisi vadovas, susidarykite adaptacijos planą.
Užsirašinėk informaciją, kurią gauni, nes praėjus parai atsimename mažiau nei 20 % išgirstos informacijos, o tai, ką užsirašėme, net po 3 mėnesių atsimename 60 %.
• Aktyviai dalyvauk visuose įmonės organizuojamuose mokymuose, nes tai yra galimybė „susigyventi“ su įmone, jos vertybėmis, veikla ir planais. 
Klausk visko, kas neaišku, jei atsakymas tau nesuprantamas – tikslinkis

Adaptacinis laikotarpis yra labai svarbi tavo karjeros dalis, todėl prisimink:

Nėra kvailų klausimų! Svarbu viską suprasti einamuoju momentu – dabar yra pats tinkamiausias laikas klausti. Klausti absoliučiai visko, kas neaišku ar kokios informacijos trūksta. 
Klaidos yra natūrali mokymosi ir darbo dalis. Svarbiausia – jas laiku pastebėti, suprasti, kas buvo padaryta ne taip, ištaisyti ir nekartoti ateityje.
Drąsiai dalinkis savo sėkmėmis ir nesėkmėmis bei idėjomis su kolegomis, sakyk, kokias problemas pastebi, jei turi pasiūlymų – siūlyk. Kolegos tikrai neturi telepatijos galių ir jei manysi, kad „tai dar tik pradžia, todėl nevalia per daug kalbėti, „išsišokti“ ar ką nors siūlyti“ ir neišsakysi savo idėjų, problemų, sėkmių ir nesėkmių, niekas tavęs nesupras ir nepadės rūpimais klausimais.
• Nebijok kreiptis į kolegas ir trukdyti jiems dirbti. Kai ko nors nesupranti ar nežinai, drąsiai klausk.

Seneka yra pasakęs: Kai kurių darbų didybę lemia ne tiek mastas, kiek savalaikiškumas. Taigi svarbiausia – laiku susiplanuoti, klausti, sužinoti, siūlyti, spręsti problemas. Pradėkim nuo mažų darbų, darykim didelius ir džiaukimės rezultatais!