Geras pristatymas – tai jūsų kelias į sėkmę

Šiuolaikiniame informaciniame pasaulyje vis sunkiau kuo nors sudominti ar nustebinti žmones, o ypač rengiant pristatymą. Tai iššūkis! 

Žinios jau nebėra esminis reikalavimas nei darbinantis, nei norint kilti karjeros laiptais ar užkariauti klausytojų auditoriją, nes bet kokia reikalinga informacija šiais laikais yra lengvai pasiekiama. Daug svarbiau gebėti sudominti, išlaikyti dėmesį ir parodyti, ką sugebi. Labai svarbu, kad mokėtume struktūrizuotai, aiškiai ir įtikinamai pristatyti tam tikrą informaciją, savo idėją ar darbo rezultatus – pristatymas yra labai svarbi Jūsų sėkmės karjeros kelyje dalis. 

Be abejonės, kiekvienas iš mūsų bent kartą gyvenime yra rengę pristatymus – vieni mažiau svarbius, galbūt mokyklinius, kiti rimtesnius, aukštesnio lygio – darbinėje aplinkoje, klientams ar konferencijų metu. Vieniems galbūt pasisekė geriau, kitiems blogiau, bet visi bandėme. Kad bandymai nebūtų „skaudi“ patirtis ir galėtume išvengti esminių klaidų, kai bandysime dar kartą, parengėme keletą patarimų, padėsiančių pasiruošti geram pristatymui. 

Efektyvaus pristatymo gudrybės:

Viešai kalbėti bijo 41 % žmonių. Žinok, kad tu ne vienas.
Svarbiausia pristatymo metu ne tai, kokios gražios tavo skaidrės, o tai – kaip ir ką tu sakai.
Nebijok auditorijos. Auditorija nėra grėsmė, klausytojai nori, kad tau pasisektų.
Rengdamas pristatymą, žinok, kas bus tavo klausytojai. Tai padės pritraukti ir išlaikyti auditorijos dėmesį, sumažins netikėtumų riziką.
Pristatymui ruoškis iš anksto. Sklandžiai susidėliok mintis – gerai žinok, apie ką kalbėsi ir parepetuok kalbą bent kelis kartus. 
Pasitikėk savimi – būk pozityvus, ryžtingas ir užtikrintas.
Suintriguok ir pritrauk auditorijos dėmesį vos pradėjęs kalbėti. Gera pradžia – pusė darbo.
Galvok, ką sakai, kaip elgiesi ir kaip atrodai. Svarbu išraiškinga kūno kalba – stabili stovėsena, laisvos rankos, akių kontaktas, šypsena ir užtikrintumas balse.
• Geras pristatymas:
Turi tikslą – aiškią pagrindinę mintį;
Yra struktūrizuotas – įvadas, dėstymas, pabaiga (apibendrinimas);
Skaidrėse ne per daug teksto, tik pagrindinė mintis, lentelė / diagrama ar faktai;
Yra aktualus – pristatoma informacija yra įdomi ir reikalinga klausytojams.

Pristatymas – tai įgūdis, kurio galima išmokti.  Viljamas Šekspyras yra pasakęs: „Atkaklumu pasieksi greičiau nei skubumu.“ Skirk laiko atsakingam pasiruošimui, ieškok būdų, kaip sudominti bei išlaikyti auditorijos dėmesį ir skinkis kelią sėkmingos karjeros link!